•   +48 783 314 404         biuro@pianopur.pl         ul. Kleczkowska 50, Wrocław

Technologia PianoPur

Czym jest technologia PianoPur

Jest to obecnie najlepsza i najnowocześniejsza technologia ocieplania budynków. Opiera się na wykorzystaniu specjalnej pianki, która zastępuje tradycyjną wełnę. Pianka ta ma znakomite właściwości termoizolacyjne. Poza tym jest bardzo trwała. Można powiedzieć, że się nie starzeje. A to oznacza, że przez wiele lat utrzymuje niezmiennie swoją stabilność i najwyższą jakość. Pod tym względem znacznie przewyższa tradycyjne technologie, takie jak ocieplanie wełną. Stosowane przez nas pianki są przyjazne środowisku, nie są groźne dla ludzi, są hipoalergiczne.

Wykorzystujemy 2 rodzaje piany:

Wybór rodzaju piany zależy od potrzeb i wymagań technicznych, jakie są w danym budynku. Poza ocieplaniem technologia PianoPur obejmuje również hydroizolacje i uszczelnienia przy pomocy polimoczników.

Stosujemy tylko najwyższej jakości produkty, posiadające wszelkie wymagane certyfikaty i dopuszczenia.

rodzina
rodzina

Jak to się odbywa?

Wykonanie ocieplenia zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 1 dzień pracy, przy czym najpierw zalecana jest wizja lokalna. Po uzgodnieniu wszystkich warunków przyjeżdżamy ze specjalistycznym sprzętem i wykonujemy natrysk piany poliuretanowej na elementy dachu, ścian, itp. w zależności od uzgodnień. Po wykonaniu pracy pozostajemy w kontakcie i zapewniamy pełne wsparcie.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, pokazującego proces natrysku piany oraz do zapoznania się z harmonogramem współpracy z PianoPur.

rodzina
rodzina

Jaki sprzęt wykorzystujemy?

W naszej pracy wykorzystujemy reaktor GRAVECO GD-100. Jest to profesjonalny, samodzielny system natryskowy, który dzięki zastosowanej technologii doskonale sprawdza się zarówno przy aplikacji piany poliuretanowej jak i wybranych polimoczników. Parametry reaktora pozawalają na osiągnięcie wydajności dochodzącej do 10 kg materiału na minutę co w połączeniu z możliwością zmniejszonego poboru mocy oraz regulowaną długością węży grzewczych stanowi idealne rozwiązanie do wewnętrznej i zewnętrznej termoizolacji budynków.

Maszyna mimo skomplikowanej budowy ma prostą zasadę działania. Po podłączeniu beczek zawierających składniki do wybranej mieszanki pompy zasilające pobierają i transportują je do reaktora. Najczęściej stosowanym materiałem są dwukomponentowe pianki składające się z poliolu -żywicy oraz izocyjanianu – jako utwardzacza. W reaktorze następuje podgrzanie materiału do temperatury 30-50 C a następnie przetłoczenie ich poprzez węże do pistoletu. W momencie zwolnienia spustu, w komorze pistoletu składniki mieszaną są pod wysokim ciśnieniem (nawet 230 bar), pozwala to na równomierne rozłożenie obu komponentów w uzyskiwanej mieszance.

W trakcje aplikacji pod wpływem ciśnienia piana gwałtownie zwiększa swoją objętość nawet o 120%. Natryskiwanie takiej mieszanki pozwala zachować ciągłość izolacji, uniknąć mostków termicznych, umożliwia także stosowanie ocieplenia pianą nawet w przypadku skomplikowanych konstrukcji, ponieważ dopasowuje się do nich. Można ją aplikować na niemal dowolne powierzchnie – przylega do drewna, blachy, dachówek czy tez betonu a dzięki temu, że zwiększa objętość podczas natrysku doskonale izoluje nawet trudno dostępne miejsca.

rodzina
rodzina
title

Zachęcamy do zapoznania się z obiektywnym przedstawieniem różnic technicznych między zastosowaniem piany poliuretanowej i wełny do ociepleń.

PIANKA WEŁNA
Parametr nie ulega zmianie wraz z upływem czasu i wynosi od 0,022 do 0,038 [W/mK]. Skuteczność ocieplenia Współczynnik przewodnictwa ciepła Pierwotna wartość wynosi 0,033 – 0,047 [W/mK] pogarsza się w upływem czasu
Wykonanie izolacji poddasza zajmuje jeden dzień, można zaizolować nawet 300m2 dziennie. Czas wykonania ocieplenia Wykonanie izolacji wełną może trwać nawet kilkanaście dni.
Łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc a rozrastając się wypełnia je dając maksymalną efektywność izolacji. Efektywność izolacji Występowanie mostków termicznych Nie zapewnia ciągłości izolacji, tworzą się mostki termiczne powodujące nieszczelności obniżając efektywność izolacji.
Stanowi wzmocnienie konstrukcji dachu. Wpływ na konstrukcję dachu Nie wzmacnia konstrukcji dachu a w przypadku zawilgocenia może doprowadzić do zagrzybienia jej elementów.
Piana otwartokomórkowa jest oddychająca ale nie wchłania wilgoci; Piana zamkniętokomórkowa nie jest przepuszczalna – jest doskonałym hydroizolatorem. Przepuszczalność wilgoci Przepuszcza wilgoć a także ją chłonie, wilgoć utrzymuje się w niej powodując utratę właściwości izolacyjnych oraz obniża jej opór cieplny.
Nie traci swoich właściwości, nie osiada, nie kruszy się i nie obwisa, zachowując swoje parametry izolacyjne przez cały czas. Trwałość Z czasem osiada, obwisa co powoduje tworzenie kolejnych mostków termicznych i dalszy spadek jej wartości jako izolatora.
Nie pyli, nie wywołuje uczuleń u ludzi. Pianka otwartokomórkowa nie zawiera szkodliwych związków formaldehydowych. Jest nietoksyczna i bezwonna. Pylenie i związki szkodliwe Pyli więc może uczulać. Może zawierać formaldehydy i emitować ich opary do wewnątrz budynku.
Zbita struktura stanowi barierę powietrzną, brak niekontrolowanych przepływów powietrza. Zapobiega to wychładzaniu zimą oraz nagrzewaniu latem. Bariera powietrzna Nie stanowi żadnej bariery i wymaga stosowania dodatkowych warstw ochronnych. Sprzyja przegrzewaniu się pomieszczeń w okresie letnim oraz wychładzaniu w okresie zimowym konsekwencją są dodatkowe koszty poniesione na schłodzenie lub dogrzanie pomieszczeń.
Nie jest atrakcyjna dla zwierząt, nie rozrywają jej ani nie zakładają w niej gniazd ani nor. Szkodniki ocieplenia Często staje się siedliskiem zwierząt, szczególnie kun.
Brak dodatkowych kosztów transportu materiału na budowę, brak dodatkowych elementów montażu. Koszty dodatkowe Dodatkowy koszt transportu oraz koszt elementów montażu, przedłużony czas pracy ekipy budowlanej.

Facebook

Twitter