•   +48 783 314 404         biuro@pianopur.pl         ul. Kleczkowska 50, Wrocław

Pianka zamkniętokomórkowa

Pianka poliuretanowa o zamkniętych komórkach stanowi doskonałą izolację przeciwwilgociową, posiada najniższy współczynnik przenikania ciepła ze wszystkich materiałów izolacyjnych (0,022W/m2), co umożliwia zmniejszenie grubości warstwy izolującej. Ze względu na swoją szczelność zalecana jest głównie do izolacji stropodachów, fundamentów, podłóg a także wszelkiego typu budynków przemysłowych (łącznie z budynkami w przemyśle spożywczym), rur czy kanałów. Tak jak w przypadku pianek otwartokomórkowych izolacja natryskowa wykonywana jest specjalistycznym aparatem do spieniania poliuretanów, który dzięki swojej konstrukcji pozwala wykonać ocieplanie budynku z zachowaniem doskonałych parametrów w bardzo krótkim czasie.

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest odporna na szeroki zakres temperatur od -50C do +110C. Zamknięte komórki w piance wpływają na jej właściwości, zwiększają trwałość oraz stabilność dzięki czemu uzyskuje się nie tylko doskonałe ocieplenie dachu ale także usztywnia ona jego konstrukcję i zwiększa żywotność budynków. Jej ważną cecha jest również lekkość, nie stanowi dodatkowego obciążenia konstrukcji ocieplanego elementu. Tak jaki piana otwartokomórkowa nie degraduje z biegiem czasu, nie pleśnieje i nie kurczy. Jest materiałem ekologicznym i bezpiecznym, odpornym na szkodniki i gryzonie.

Ocieplanie budynków pianką zamkniętokomórkową to gwarancja likwidacji mostków termicznych, wykorzystywana metoda natryskowa oraz cechy fizyczne piany pozwalają uzyskać szczelną i bezspoinową izolacje. Piana doskonale przylega to prawie każdej powierzchni, można ją również z powodzeniem stosować w przypadku remontów istniejących budynków i to na istniejące pokrycie. Pozwala to zaoszczędzić na czasie oraz kosztach, koniecznych w przypadku wykorzystania innych metod.

Piana zamkniętokomórkowa stosowana na zewnątrz powinna zostać zabezpieczona powłoką odporną na promieniowanie UV, zapobiega to jej utlenianiu a także zmianie barwy. Przy stosowaniu jej jako izolacji wewnątrz budynków nie jest to wymagane. W poniższej tabeli przedstawione są podstawowe parametry pianki zamkniętokomórkowej pozostałe materiały dostępne są na w zakładce Do pobrania.

WŁAŚCIWOŚCI MECHANICZNE PIANKI  
Min. gęstość rdzenia pianki w wyrobie [kg/m3] 36-41
Wytrzymałość na ściskanie wg PN-EN 826:1998 [kPa] min. 180
Chłonność wody wg PN-93/C-89084 [-] maks. 2%
Zawartość komórek zamkniętych wg PN-EN 4590:2003 [-] min. 90%
Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK] 0,022
Palność wg DIN 4102 [-] BS3

Facebook

Twitter