•   +48 (71) 750 90 55         biuro@pianopur.pl         ul. Ratuszowa 1C , 56-416 Twardogóra

Pianka zamkniętokomórkowa

Pianka poliuretanowa o zamkniętych komórkach stanowi doskonałą izolację przeciwwilgociową, posiada najniższy współczynnik przenikania ciepła ze wszystkich materiałów izolacyjnych (0,022W/m2), co umożliwia zmniejszenie grubości warstwy izolującej. Ze względu na swoją szczelność zalecana jest głównie do izolacji stropodachów, fundamentów, podłóg a także wszelkiego typu budynków przemysłowych (łącznie z budynkami w przemyśle spożywczym), rur czy kanałów. Tak jak w przypadku pianek otwartokomórkowych izolacja natryskowa wykonywana jest specjalistycznym aparatem do spieniania poliuretanów, który dzięki swojej konstrukcji pozwala wykonać ocieplanie budynku z zachowaniem doskonałych parametrów w bardzo krótkim czasie.

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest odporna na szeroki zakres temperatur od -50C do +110C. Zamknięte komórki w piance wpływają na jej właściwości, zwiększają trwałość oraz stabilność dzięki czemu uzyskuje się nie tylko doskonałe ocieplenie dachu ale także usztywnia ona jego konstrukcję i zwiększa żywotność budynków. Jej ważną cecha jest również lekkość, nie stanowi dodatkowego obciążenia konstrukcji ocieplanego elementu. Tak jaki piana otwartokomórkowa nie degraduje z biegiem czasu, nie pleśnieje i nie kurczy. Jest materiałem ekologicznym i bezpiecznym, odpornym na szkodniki i gryzonie.

Ocieplanie budynków pianką zamkniętokomórkową to gwarancja likwidacji mostków termicznych, wykorzystywana metoda natryskowa oraz cechy fizyczne piany pozwalają uzyskać szczelną i bezspoinową izolacje. Piana doskonale przylega to prawie każdej powierzchni, można ją również z powodzeniem stosować w przypadku remontów istniejących budynków i to na istniejące pokrycie. Pozwala to zaoszczędzić na czasie oraz kosztach, koniecznych w przypadku wykorzystania innych metod.

Piana zamkniętokomórkowa stosowana na zewnątrz powinna zostać zabezpieczona powłoką odporną na promieniowanie UV, zapobiega to jej utlenianiu a także zmianie barwy. Przy stosowaniu jej jako izolacji wewnątrz budynków nie jest to wymagane. W poniższej tabeli przedstawione są podstawowe parametry pianki zamkniętokomórkowej pozostałe materiały dostępne są na w zakładce Do pobrania.

WŁAŚCIWOŚCI MECHANICZNE PIANKI  
Min. gęstość rdzenia pianki w wyrobie [kg/m3] 36-41
Wytrzymałość na ściskanie wg PN-EN 826:1998 [kPa] min. 180
Chłonność wody wg PN-93/C-89084 [-] maks. 2%
Zawartość komórek zamkniętych wg PN-EN 4590:2003 [-] min. 90%
Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK] 0,022
Palność wg DIN 4102 [-] BS3

clinutren k?rperfett reduzieren

hgh pros and cons danabol ds uk efedrine kopen priligy generico where can i buy trazodone sustanon 250 for sale viagra pas cher erectiepillen

Buy bitcoin instantly buy ripple with credit card Buy bitcoin instantly
Buy bitcoin instantly cheapest place to buy bitcoin Buy bitcoin instantly

Facebook

Twitter